Strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk je tokrat odgovarjala na vprašanja v zvezi s kulturo oblačenja, vedenjem v kulturnih ustanovah in protokolom pri pogrebih.
Strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk je tokrat odgovarjala na vprašanja v zvezi s kulturo oblačenja, vedenjem v kulturnih ustanovah in protokolom pri pogrebih.
Tokrat o kavi na sestankih. Kaj pravi poslovni bonton o mešanju in srkanju kave, o oblizovanju žličke in še čem, nam je posredovala strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk.
Si smemo v restavraciji s prtičkom, ki je sestavni del pogrinjka, obrisati potno čelo ali celo nos? So robčki iz blaga zastareli? Prisluhnite, kaj o tem pravi strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk.
Ljudje v družbi nemalokrat zardevamo ob nehotenem spahovanju, vetrovih ali čem podobnem. Kaj o teh drobnih zadregah pravi bonton? Prisluhnite strokovnjakinji za kulturo vedenja Bojani Košnik Čuk.
Sredi poletnih dopustov smo v rubriki Oprostite, kaj pa bonton? obnovili pravila lepega vedenja na plaži in kopališčih. Čeprav smo tam veliko bolj sproščeni kot doma, moramo upoštevati nekaj osnovnih pravil sobivanja, da bo tudi za vse okoli nas dopust prijeten. Prisluhnite strokovnjakinji za kulturo vedenja Bojani Košnik Čuk.
Je prav, če nam natakar naliva v kozarec preko svoje roke? Tokrat smo se v rubriki Oprostite, kaj pa bonton? zadržali pri napakah v gostinstvu, ki se pojavljajo predvsem pri sezonskih delavcih v strežbi. Prisluhnite strokovnjakinji za kulturo vedenja Bojani Košnik Čuk.
V rubriki Oprostite, kaj pa bonton? smo spet sedli za mizo. Kako pravilno jemo palačinke? Kaj pri tem počnemo z žlico? In kako je z uživanjem testenin? Strokovnjakinja za kulturo vedenja Bojana Košnik Čuk nam je dala nekaj koristnih nasvetov.
OMD plačila ne bodo več obdavčena, povabili smo na 39. posvet Javne službe kmetijskega svetovanja, ob 130 letnici Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor pa smo se o izzivih delovanja pogovarjali z direktorico mag. Ireno Leonido Kropf.
Spoštovane poslušalke, cenjeni poslušalci, na kaj pomislite ob imenu Barcelona?
Morda na glavno mesto Katalonije ali na drugo največje v Španiji, ki slovi po še nedokončani stolnici Sagrada Familia? Mogoče na baziliko Santa Maria del Mar, Kolumbov spomenik, ulico La Rambla, akvarij, slavno nogometno ekipo in stadion Camp Nou? Nemara na prelepo pesem pokojnega Freddieja Mercuryja in olimpijske igre? Ali na slikovit samostan Montserrat, ki se nahaja v bližnjem gorovju v skalovju in je najbolj obiskan španski romarski kraj s kipom katalonske zaščitnice črne Marije?
Komentar je pripravil profesor prava, dvojni doktor, Marko Pavliha.
V oddaji Moja zgodba smo objavili tri prispevke z znanstvenega posveta ob sto letnici rojstva Alojza Rebule, ki so ga konec oktobra pripravili na Slovenski akademiji znanosti in umetnosti. Slišali smo podpredsednika SAZU Marka Snoja, misleca in publicista Vinka Ošlaka ter literarnega zgodovinarja Janka Kosa.
V oddaji Naš gost je bil z nami dr. Avguštin Mencinger. Bil je poslanec prvega sklica slovenskega parlamenta. Kot zdravnik, tudi v klubih in reprezentancah, je bil udeleženec treh olimpijskih iger. Deluje na športnem, kulturnem in turističnem področju. Bil je župnijski ključar v Radovljici, je malteški vitez in prejemnik različnih priznanj. Spoznajte častnega občana, ki je tudi izvrsten pripovedovalec zgodb in zanimivih doživetij z res različnih področij.
Pred tednom Karitas in ob 30. obletnici Uprave RS za zaščito in reševanje smo v oddaji v ospredje postavili lanske poplave - najhujšo vodno ujmo znano doslej in izkušnje, ki jih je prinesla ta naravna nesreča. Matej Pirnat, Danilo Jesenik Jelenc in Martin Smodiš so povedali, kako so doživljali samo nesrečo, kako je potekalo reševanje prizadetih, dostavljanje pomoči, koordinacija prostovoljcev. Stiske prizadetih v poplavah ostajajo, zato je raznovrstna pomoč še vedno potrebna. Gostje so predstavili tudi izkušnje, ki jih je prinesla lanska ujma.
Društvo Blaž Potočnikova čitalnica vabi nocoj (21.11.2024) ob 17. uri na spominski večer ob 101. obletnici rojstva slikarja Milana Butine. V galeriji Gunclje na Kosijevi ulici si lahko ob tej priložnosti ogledate tudi razstavo njegovih slik, ki so jo odprli 7. novembra. Pred mikrofon smo v imenu društva povabili Franca Zavodnika.
Rubriko Spominjamo se pripravlja Uredništvo dokumentarnega programa na Radiu Ognjišče
V Ljubljani so prejšnji teden pripravili tradicionalno mednarodno konferenco “Dan inovacij, letos z naslovom “Življenje in delo v zdravem okolju”. Med pripravljavci je bil tudi dr. Igor Kovač z Inštituta Jožef Stefan.